Бивш началник на пожарната отива на съд в Гърция

19 октомври 2021, 11:38 часа • 1253 | прочитания

Бивш началник на пожарната ще бъде съден за опит да прикрие отговорността за смъртоносния пожар в Мати през юли 2018 г., при който загинаха 102 души и най-малко 32 бяха сериозно ранени, пише Kathimerini.

Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си

Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)

Василис Матеопулос, който беше заместник-началник на пожарната в момента на пожара, ще бъде подведен под отговорност за нарушаване на служебните задължения и опит за незаконно насилие, предаде агенция Фокус.

През юни миналата година беше обявено, че аудиозаписи, включващи заплахи от страна на Матеопулос срещу следователя Димитрис Лиоциос, ще бъдат въведени в съдебното дело.

Миналата седмица прокурор предложи общо 27 души да бъдат изправени пред съд за престъпна небрежност и пропуски на държавните механизми и местните власти във връзка с пожарите.

Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали

Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония

Бедствието се разви следобед на 23 юли 2018 година и бързо се разпространи в морските градове Мати и Кокино Лиманаки, източно от Атина, разруши къщи и принуди жителите и туристите да бягат, за да спасят живота си. Пожарната служба също се опитваше да потуши пожар в близкия курорт Неос Вуцас и друг в Кинета, който избухна по-рано през деня.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес