Ботев Пловдив подчини ЦСКА и е на финал за Купата на България (ВИДЕО)

3637
Снимка: Елин Димитров/ Actualno.com

Ботев Пловдив е на финал в турнира за Купата на България! "Канарчетата" надвиха ЦСКА с 2:0 в реванша на стадион „Христо Ботев“ и с общ резултат 3:0 отстраниха "армейците". Ивелин Попов изведе "жълто-черните" напред още в четвъртата минута, а в заключителната фаза на мача появилият се като резерва Дилан Мертенс сложи точка на спора.

Ударен старт за Ботев Пловдив

Домакините стартираха перфектно срещата. В четвъртата минута Мартин Секулич изведе Попов очи в очи с Густаво Бусато. Плеймейкърът преодоля бразилския страж и покачи аванса на пловдивчани до два гола в общия резултат след победата на Националния стадион "Васил Левски". 180 секунди по-късно Секулич се размина с топката и пропусна страхотна възможност.

ОЩЕ: Човек на Бербатов разкри защо Гриша Ганчев е напуснал ЦСКА

Ботев Пловдив ЦСКА

Гредите и Хидайет Ханкич провалиха окупацията на ЦСКА

Отговорът на гостите дойде към края на първото полувреме. Хидайет Ханкич блесна със страхотна намеса, за да отрази изстрел на Тобиас Хайнц. При последвалия корнер босненският вратар отново демонстрира рефлекс. До почивката момчетата на Стамен Белчев окупираха наказателното поле на съперника. Хайнц тества късмета си, но два пъти беше спрян от гредата. При втория шут Ханкич направи изключително важно спасяване с върха на пръстите си.

Вратарите блестят с намеси, Вион за малко да си вкара автогол

След почивката стражът на Ботев отново бе главно действащо лице. Той показа страхотна реакция. Густаво Бусато не остана длъжен и също се отчете с намеси. Страничният стълб помогна на бразилеца в 58-ата минута, когато отклонена топка от Вион бе на път да се озове в мрежата. В заключителните 20 минути Бусато няколко пъти се справи страхотно при ситуации един срещу един.

ОЩЕ: ЦСКА отрече за преговори с Бербатов и обяви пълна подкрепа за Стамен Белчев

Мертенс сложи точка на спора

Вратарят обаче остана безпомощен в 81-вата минута, когато резервата Мертенс отправи прецизен удар от средна дистанция и удвои преднината на "канарчетата". До края ЦСКА се хвърли безразсъдно в нападение, което отвори празни пространства в защита, и Густаво Бусато пак бе последна преграда за допускане на ново попадение.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: В ЦСКА и Левски май треньорите прегарят, а не играчите (ВИДЕО)