ЦСКА размаза Ботев Пловдив, Фернандо Каранга се отпуши (ВИДЕО)

3808

ЦСКА размаза Ботев Пловдив с 4:0 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. На Националния стадион "Васил Левски" Фернандо Каранга откри головата си сметка за своя втори престой в "армейския" клуб. Бразилецът се отличи с две попадения. Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон се разписаха по веднъж.

Така "червените" събраха 54 точки, които им отреждат второто място във временното класиране - на 3 от лидера Лудогорец, който писа отличен 6 на Локомотив София. "Канарчетата" от своя страна заемат деветата позиция с 33 пункта.

ЦСКА Ботев Пловдив

Турицов се контузи, Линдсет откри резултата

Срещата започна с положения пред двете врати и претенции за дузпа от "жълто-черните", които не бяха уважени от главния съдия Ивайло Стоянов. В 18-ата минута Иван Турицов бе принудително заменен от Емануел Шакич. В средата на първото полувреме ЦСКА откри резултата. Вион отправи изстрел от дистанция. Матвей Игонен изби, но право в краката на Линдсет, за когото остана лесната задача да добави за 1:0.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Синът на Любо Пенев носи успеха на Хебър срещу Арда, Пирин измъкна точка от Крумовград (ВИДЕО)

Фернандо Каранга най-сетне се отпуши, отменен гол на Ботев

"Армейците" не материализираха два изгодни шанса, преди в 33-ата минута Каранга най-сетне да се отпуши. Централният нападател засече с глава центриране на Тибо Вион и удвои аванса на своя тим. Отговорът не закъсня. Емануел Уме матира Густаво Бусато. Голът обаче бе отменен заради нарушение в атака на 19-годишния нигериец срещу Християн Петров.

ЦСКА Фернандо Каранга

Две асистенции за Вион, Бусато блести в края

Малко преди почивката Фернандо Каранга заби второ попадение с глава, а Вион се отчете с втора асистенция. През втората част "канарчетата" погледнаха по-смело към вратата на противника. Малшансът и намесите на защитниците в червено ги лишиха от намаляване на пасива. В 65-ата минута Фаетон наказа грешка в защитата на пловдивчани за 4:0. До края на двубоя Густаво Бусато направи три прекрасни спасявания и разочарова Ивелин Попов, Емануел Уме и Мохамем Брахими.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Лудогорец писа отличен 6 на Локо София, Квадво Дуа блести (ВИДЕО)