ЦСКА се оказа по-малко слаб от Литекс

11608
Снимка: Иван Йочев

Отборът на ЦСКА победи като гост Литекс с 1:0 в мач от първия кръг на футболното първенство. Двубоят се изигра на Градския стадион в Ловеч.

Единственият гол в мача вкара Маркиньос в 67-ата минута. Ударът на полузащитника на ЦСКА рикошира в бранителя на Литекс Васил Божиков.

През първото полувреме на мача най-доброто положение бе за Литекс, като вратарят на ЦСКА Якуб Дивиш спаси опасен удар на Уилмар Джордан.

ЦСКА започна активно втората част, като в 49-ата минута Васил Божиков блокира в последния момент опасен удар на Антон Карачанаков.

В 58-ата минута „армейците“ направиха принудителна смяна като направилият добър дебют за ЦСКА Денис Причиненко бе заменен заради контузия от хърватина Марин Оршулич.

След гола на Маркиньос в 67-ата минута отборът на Литекс се активизира. Най-доброто положение пропусна Момчил Цветанов в 87-ата минута, след като от малкото наказателно поле пред вратата на ЦСКА не успя да засече хубаво топката.