Десподов влезе като резерва и ПАОК обърна лидера за 10 минути

14104
Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов се появи като резерва за ПАОК при изключително важния успех над лидера в класирането АЕК Атина с 3:2. Родното крило влезе в игра в 77-ата, когато "двуглавите орли" изоставаха с гол пасив, но в заключителните моменти се докопаха до ценната победа.

ПАОК завърза интригата на върха

Така "черно-белите" събраха 71 точки в своя актив, които им отреждат третото място. Толкова има и вторият Панатинайкос. АЕК запазва първата позиция със 75 пункта. Тимът на Разван Луческу обаче е с мач по-малко на сметката си и при добро стечение на обстоятелствата може да намали разликата до върха на само точка.

ПРЕДИ ДНИ: Десподов спаси ПАОК от резил, но титлата е "мисия невъзможна"

ВАР-ът на Actualno

Бурно начало и драма в края на ПАОК-АЕК

Йоанис Константелиас изведе отбора от Солун напред в резултата още в третата минута, но малко по-късно Орбелин Пинеда възстанови паритета. Драмата обаче бе запазена за заключителния четвърт час. Опитният хърватин Дамагой Вида се разписа и направи пълен обрат за гостите от Атина.

Пълен обрат за ПАОК в последните 10 минути

След две минути Десподов влезе на терена на мястото на Андрия Живкович. 180 секунди по-късно Константелиас отбеляза за втори път в сблъсъка за 2:2, а в 90-ата минута бранителят Хуан Састрe екзалтира домакинските привърженици на стадион "Тумба' и вкара, за да оформи крайния резултат.

ОЩЕ: Кирил Десподов е фаворит за Играч на сезона в гръцката Суперлига