Хебър поведе срещу Ботев Враца, но не успя да прекъсне негативната си серия (ВИДЕО)

1675
Снимка: Фейсбук страница ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik

Хебър Пазарджик завърши наравно 1:1 като домакин на Ботев Враца в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Тимът на Любослав Пенев има защо да съжалява, тъй като поведе в срещата, но не успя да затвърди преднината си, а впоследствие допусна изравнително попадение. По този начин Хебър не успя да сложи край на негативната си серия в шампионата от четири поредни двубоя без успех.

Дебютен гол изведе Хебър напред

Двубоят започна в доста ниско темпо като двата тима така и не успяха да създадат нещо по-интересно пред една от двете врати. В 29-ата минута Хебър отправи опасен удар чрез Олексей Збун, който обаче мина покрай вратата. Малко по-късно Георги Николов стреля, но не затрудни стража на гостите Федерико Бариос.

Минута преди края на редовното време на първата част Хебър най-накрая поведе. След грешка в поемането на Момчил Цветанов топката попадна в Ангел Бастунов, който успя да намери Олексей Збун на добра позиция. Той стреля точно и отбеляза дебютното си попадение с екипа на тима от Пазарджик.

Хебър завърши наравно двубоя с Ботев (Враца) и добави нова точка в своя актив. Попадението в днешната среща отбеляза...

Posted by ФК Хебър Пазарджик / FC Hebar Pazardzhik on Wednesday, September 27, 2023

Ботев изравни с първата си по-сериозна опасност

След почивката двата тима продължиха да опитват да стигнат до добро положение, но такива липсваха. В 67-ата минута Ботев Враца успя да изравни. Мартин Смоленски изведе по отличен начин Бубакар Траоре, който напредна срещу Петър Дебърлиев. Стражът на домакините не реагира по най-добрия начин и в крайна сметка Траоре реализира на празна врата за крайното 1:1.

След равенството Хебър събра 12 точки в актива си и се намира на 10-та позиция във временното класиране. Ботев Враца са точно зад тях с 10 пункта.

Вчера пък стана ясно, че Любослав Пенев е изправен пред сериозен проблем, тъй като Хебър може да остане без отбор след края на сезона.