Жалко: Още един български клуб прекрати участието си в първенството

09 февруари 2024, 15:12 часа 6362 прочитания

Един от фаворитите в Северозападна трета лига – Дунав (Лом), се отказва от по-нататъшно участие в първенството. Отборът бе сред претендентите за промоция в по-горното ниво на българския футбол, но изпадна в лош период в края на есенния дял.

Още: Ударната селекция в Ботев Пловдив продължава, „канарчетата“ взимат шампион с Левски

Още: Левски преговаря с двукратен носител на Купата с Локомотив Пловдив

Къде се съобщи новината за отказването на Дунав

Кризата за Дунав се задълбочи след нелепата смърт на Ферарио Спасов в катастрофа. Новината за отказване на тима беше официално съобщена на традиционната работна среща на клубовете от Северозападна трета лига, провела се в пресцентъра на стадион „Ивайло” във Велико Търново. На съвещанието присъстваха президентът на Аматьорската футболна лига Румен Вълков, председателят на Зоналния съвет Бончо Генчев и секретарят на Зоналния съвет Игор Бакьов.

ОЩЕ: Черни облаци над Благоевград: Пирин дължи близо 600 бона, над половината са към НАП

ВАР-ът на Actualno

Още: ЦСКА може и да не търси нов нападател - нищо че алтернативата е "голаджия" с... 1 гол за 24 мача

Още: Радослав Златков отсече: ЦСКА трансфери на кило няма да прави! Няма да повтаряме стари грешки с играчи със съмнителни качества

Без изпадащи отбори в Северозападна трета лига

Стартът на Северозападна трета лига е на 24 февруари. Заради отказа на Дунав Лом за по-нататъшно участие няма да има изпадащ отбор от групата. Досегашните резултати на отказалия се тим се зачитат, а всички негови съперници през пролетния полусезон ще записват служебна победа с по 3:0, както гласи наредбата.

Вчера стана ясно, че третодивизионният Чавдар Етрополе преустановява съществуването си (подробности четете в линка).

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес