Лудогорец пак е на върха! "Орлите" надвиха млад, но горд Левски (ВИДЕО)

7388
Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

Лудогорец и Левски отново не разочароваха и сътвориха истинско шоу помежду си. В двубой от предпоследния кръг на efbet Лига разградчани надделяха с 3:2 и си върнаха лидерската позиция в класирането, възползвайки се от издънката на ЦСКА срещу ЦСКА 1948. "Сините", които бяха без седем от своите титуляри, остават четвърти - на две точки от третото място.

На "Хювефарм Арена" Кирил Десподов откри резултата от дузпа в 23-тата минута. До почивката Илиян Стефанов възстанови паритета, а Филип Кръстев осъществи обрата в 60-ата минута. Малко след това обаче Пьотровски пак изравни. В 72-рата минута Игор Тиаго подпечата успеха на своя тим.

Мачът започна без сериозни опасности и с известно надмощие на домакините, което беше очаквано с оглед експерименталния състав на Елин Топузаков. В 20-ата минута главният съдия Никола Попов посочи бялата точка за игра с ръка на Келиан ван дер Каап, като останаха сериозни съмнения около отсъждането. Десподов застана зад топката и не сбърка за 1:0.

ПОВЕЧЕ ЗА ПОЛОЖЕНИТО: Дузпа или не: Кирил Десподов откри резултата в Разград (ВИДЕО)

Отговорът не закъсня. Патрик Габриел-Галчев центрира прекрасно към Стефанов. Атакуващият полузащитник матира Падт от близка дистанция. Първото полувреме завърши с опасно изпълнение на Филип Кръстев от пряк свободен удар, което бе отразено от стража на Лудогорец.

След почивката Джавад Ел Джемили нацели гредата, но сигналната лампичка за момчетата на Ивайло Петев не светна. В 60-ата минута, с известна доза късмет, Кръстев изведе Левски напред. "Синята" радост не трая дълго. 6 минути по-късно резервата Пьотровски засече центриране от корнер и преодоля Андреев за 2:2.

ОЩЕ: Левски очаква огромни приходи от Вечното дерби с ЦСКА

Игор Тиаго отново се превърна в големия герой за "орлите". Бразилецът отбеляза красив гол с глава, а Десподов се отчете с втора аситенция, след като подаде и за попадението в 66-ата минута. До края на двубоя гостите имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени. Андриан Краев пък тества уменията на Падт. Вратарят обаче се справи с шута на халфа.