Елитният футболен тим Септември София изненадващо отпадна от тазгодишното издание на Купата на България, допускайки поражение от аматьорския тим на Локомотив Мездра. Столичани загубиха с 1:2 в Мездра след продължения и станаха първият тим от Първа лига, който отпада от надпреварата.
Още: Веласкес каза дали Левски ще прави шпалир на Лудогорец и разкри за куп проблеми (ВИДЕО)
Още: В защита на Вили Вуцов: Поискаха оставката на Гонзо и Дисциплинарната комисия към БФС
Локо Мездра изхвърли Септември от Купата на България
Септември поведе в резултата с гол на Никола Величковски в 25-ата минута, но Сергей Георгиев изравни в 59'. В продължението Локо Мездра стигна до втори гол в 99-ата минута, с който се класира за 1/8-финалите. Тимът играе в северозападната Трета лига, която е с аматьорски характер.
Победи за ЦСКА, Арда, Спартак, Ботев Вр и Локо Сф
В другите мачове ЦСКА, Арда Кърджали, Спартак Варна, Ботев Враца и Локомотив София записаха победи и се класираха напред. Най-изразителни бяха успехите на "армейците" и на варненските "соколи", които разгромиха Добруджа и Саяна Хасково с четири безответни гола.
Още: Заради титлата на Лудогорец: БФС наложи извънредни промени в мачовете на Левски и ЦСКА
Още: Трус след трус на "Колежа"! Още една ключова фигура напусна Ботев Пловдив
Резултати от 1/16-финалите на Купата на България:
- Добруджа 0:4 ЦСКА
- Локомотив Мездра 2:1 Септември София
- Розова долина 1:2 Арда Кърджали
- Саяна Хасково 0:4 Спартак Варна
- Спортист Своге 0:2 Ботев Враца
- Янтра Габрово 0:1 Локомотив София
- Предстои от 17:00 часа: Монтана - Славия
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вили Вуцов заплаши БФС: Този път ще има съд до дупка! (ВИДЕО)
ОЩЕ: Дузпи спасиха посредствен Локо Пловдив срещу третодивизионния Черноморец за Купата