С гол в края Ботев Враца попари надеждите на Спартак Варна и Херо (ВИДЕО)

2023
Снимка: botev-vratsa.com

Гол в последната минута на редовното време донесе равенството на Ботев Враца срещу Спартак Варна. Двубоят от Трета група на плейофната фаза на родния шампионат завърши при резултат 1:1. По този начин врачани попариха надеждите на гостите от Морската столица и техния треньор Димитър Димитров за спечелване на важни точки в битката им за оставане в елита.

Двубоят започна отлично за Спартак като още в 8-ата минута футболистите на Херо поведоха в резултата. Беланюк бе изведен добре зад гърба на отбраната на съперника и подаде към Румен Руменов, който навлезе в наказателното поле и с точен удар матира Красимир Костов. До края на първото полувреме двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

Краен резултат... Гостите поведоха през първото полувреме, през втората част първо Дани Генов изпусна дузпа, но след това Краси Тодоров изравни!

Posted by Botev Vratsa on Saturday, May 13, 2023

Около четвърт час преди края на редовното време Ботев Враца можеше да изравни, след като получи право да изпълни дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение в пеналта срещу Даниел Генов. Зад топката застана потърпевшия, но ударът му бе отразен от Кристиано Фегейредо. Минута преди края на мача обаче домакините най-накрая стигнаха до изравнително попадение. Красимир Тодоров се разписа след подаване на Фераресо и донесе точката на своя тим.

След равенството Ботев Враца събра 29 точки и заема 12-то място във временното класиране в Първа лига. Единадесетият Берое е с 30. Спартак Варна пък продължава да е на последно място в подреждането с 18 точки. До края на първенството остават 4 кръга.