Славия измъчи Лудогорец, но не успя да спре полета на „орлите“ (ВИДЕО)

1863
Снимка: Официална фейсбук страница на Лудогорец

Лудогорец победи трудно Славия с 2:1 в мач от 20-ия кръг на родния шампионат. Разградчани поведоха с гол на Спас Делев преди почивката. През втората част обаче „белите“ изравниха след точно изпълнена дузпа дадена за нарушение на Антон Недялков срещу Ертан Томбак. Наказателният удар бе реализиран от Тони Тасев. В третата минута на даденото от съдията продължение на срещата „орлите“ стигнаха до трите точки след попадение на Густаво Нонато.

Лудогорец започна по-добре срещата и създаде няколко добри положения за гол, които обаче футболистите на Анте Шимунджа не успяха да реализират. В 18-ата минута „орлите“ стигнаха до попадение. Фон Витри изведе отлично Доминик Янков на добра позиция. Той успя да намери непокрития Спас Делев в наказателното поле и той с мощен удар се разписа за 1:0.

Домакините продължиха да натискат, но отново не успяха да матират Светослав Вуцов. След близо половин час игра Славия можеше да изравни. След центриране на Томбак, Ахмед Ахмедов стреля опасно с глава, но Серджио Падт внимаваше и не допусна топката да влезе в мрежата му.

След почивката двата тима вдигнаха оборотите, но отново попадения липсваха. В 70-ата минута столичани стигнаха до изравнителен гол. Ертан Томбак навлезе в наказателното поле на разградчани и след съприкосновение с Антон Недляков се свлече на земята.

Първоначално съдията Никола Попов даде фаул в нападение. Той обаче бе викнат да види ситуация чрез ВАР. След консултацията със системата за видеоповторение реферът реши, че има дузпа и посочи бялата точка. Зад топката застана Тони Тасев, който с прецизен удар не остави шансове на Серджио Падт.

В първата минута на даденото от съдията продължение Педро Насери можеше да донесе трите точки на Лудогорец, но мощният му удар от далечно разстояние срещна напречната греда. Само 120 секунди по-късно обаче разградчани вкараха така важния за тима гол. След разбъркване в наказателното поле Якуб Пьотровски центрира в пеналта, където Нонато с глава не остави шансове на Светослав Вуцов. До края на мача повече голове не паднаха и „орлите“ се поздравиха с успеха.

След победата Лудогорец събра 49 точки и остава на второто място. Лидер е ЦСКА с 50. Вчера „червените“ победиха с 3:1 Ботев Пловдив. Славия пък остават на четвърта позиция с 35 точки – на 4 от третия ЦСКА 1948.

Преди началото на срещата със Славия пък Лудогорец представи пети нов футболист тази зима.