Назон блести, ЦСКА отново победи (ВИДЕО)

1795
Снимка: Фейсбук страница на ЦСКА

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 3:1 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон изигра прекрасен мач за "армейците". Той отбеляза първите две попадения за своя тим и асистира на Маурисио Гарсес за третото. Почетния гол за "канарчетата" бе дело на Николай Минков в добавеното време на първата част.

Срещата започна с минута мълчание в памет на считания за най-голям нападател в историята на ЦСКА Петър Жеков, който почина днес на 78 годишна възраст. Футболистите на "червените" пък излязоха с фланелки в чест на легендата с надпис на ръкава "Вълшебния стрелец". С тях ще се играе до края на сезона.

ОЩЕ: ПФК Левски за Жеков: Достоен съперник, отличен нападател и човек с огромно сърце

🙏🏻В памет на една от най-големите ни легенди – Петър Жеков, когото загубихме тази сутрин, отборът на ЦСКА от днешния мач...

Публикувахте от CSKA Sofia FC в Събота, 18 февруари 2023 г.

Първата възможност в двубоя се откри пред "канарчетата", но Бароан я опропасти. Домакините отговориха моментално. В 10-ата минута Назон реализира след центриране от корнер. Играчите на Ботев направиха нов пропуск, а централният нападател на "червените" отбеляза пак за 2:0, възползвайки се от прекрасна асистенция на Де Нойер.

До края на полувремето гостите се активизираха. Джеймс Ето'о имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Станимир Тренчев. Все пак в добавеното време на първата част Тодор Неделев центрира към Николай Минков, който върна едно попадение за пловдивчани.

ОЩЕ: Тодор Неделев: Мечтая Ботев Пд да се завърне на „Колежа“

Само две минути след почивката Маурисио Гарсес получи прекрасно подаване от Назон, преодоля елегантно Ханкич и отбеляза в опразнената врата за 3:1. В оставащото време до края темпото спадна и нови голове нямаше, но Ето'о си изкара червен картон в последните секунди. ЦСКА вече е на върха с 4 точки преднина пред Лудогорец, но разградчани играят утре срещу Славия. Ботев пък домакинства на Берое в следващия кръг.