Бившият собственик на Левски Тодор Батков се усъмни, че треньорът Станимир Стоилов може да е напуснал клуба умишлено в такъв "тежък момент". Мъри си подаде оставката през април тази година - няколко дена преди дербито с ЦСКА. Батков съжалява, че тандемът между него и Наско Сираков не е продължил по-дълго.
Още: Какво ще реши Томаш? Сериозен проблем за ЦСКА преди мача с Берое
Още: Под индиго: Мъри Стоилов преживя една и съща криза в Левски и Гьозтепе
Защо се разпадна тандемът Стоилов-Сираков?
"Съжалявам, че не продължи по-дълго тандемът Стоилов-Сираков. Но това е решение на Мъри. Той изостави клуба в много тежък момент - не знам дали умишлено. Сегашното представяне на Левски в турнира е някаква глътка въздух и реванш, светлина за нас, левскарите", каза Батков пред bTV.
ОЩЕ: Мъри хокаше играчите, от Костов лъха спокойствие: В Левски нещата си идват на мястото
Още: "В Лудогорец равенството създава драма, а загубата се приема като край на света"
Още: Веласкес каза дали Левски ще прави шпалир на Лудогорец и разкри за куп проблеми (ВИДЕО)
Употребяват ли феновете на Левски за политически цели?
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В защита на Вили Вуцов: Поискаха оставката на Гонзо и Дисциплинарната комисия към БФС
Още: Заради титлата на Лудогорец: БФС наложи извънредни промени в мачовете на Левски и ЦСКА
Той коментира и това, че феновете на Левски са използвани за политически цели. "Недопустимо и нелепо е феновете да бъдат използвани за политически цели. Не им прави чест на политиците. То води до разцепление вътре в левскарската общност", каза Батков.
"Аз не съм позволил Левски да бъде използван за политически цели. Левскарската общност е многохилядна. Не съм допускал, през призмата на любовта към Левски и организираните структури, това нещо да се прави", добави още бившият собственик на "сините".
В четвъртък вечер "сини" фенове разпънаха транспаранти (СНИМКИ), насочени срещу паметника на съветската армия (МОЧА), както и срещу лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов. След мача пък голяма част от феновете се насочиха към паметника, но бяха спрени от органите на реда.
Още: Трус след трус на "Колежа"! Още една ключова фигура напусна Ботев Пловдив