В последната си контрола: ЦСКА с минимален успех над Пирин Благоевград (ВИДЕО)

2304
Снимка: cska.bg

В последната си контролна среща преди подновяването на шампионата в Първа лига ЦСКА победи Пирин Благоевград с 2:1. Попаденията за „червените“ отбелязаха Брадли де Нойер и Дюкенс Назон. Точен за гостите пък бе Медвед. Преди началото на двубоя „армейците“ официално представиха отбора си за пролетния дял от първенството.

През зимната пауза столичният гранд привлече само един нов играч - Тобиас Хайнц, който ще играе с номер 14. Норвежецът остави добри впечатления през подготвителния период, отличавайки се със завидни техническите умения и визията си върху играта. А десетката на уличеният в употреба на допинг Георги Йомов вече ще носи бразилското крило Маурисио Гарсес.

Хайнц

Днес ЦСКА доминираше през по-голяма част от срещата. Въпреки че благоевградчани първи имаха възможност да открият резултата, впоследствие „армейците“ успяха да наложат своето темпо. След пропуски на Гарсес и Юрген Матей логичното все пак се случи. В 36-ата минута Брадли де Нойер откри резултата.

За второто полувреме Саша Илич излезе с напълно различна единайсеторка. Гостите отново започнаха силно. Илкер Будинов нахлу в наказателното поле на ЦСКА – София, но вместо да подаде на съотборниците си, които бяха на по-чиста позиция, нанесе много неточен изстрел. „Орлетата“ бяха наказани за този пропуск в 60-ата минута, когато след пас на новата придобивка Хайнц Дюкенс Назон майсторски преодоля вратаря на Пирин и удвои преднината на своя тим.

До края на сблъсъка възпитаниците на Христо Янев върнаха един гол чрез Владимир Медвед, с което оформиха крайното 2:1. За „армейците“ предстои първи официален мач за новата година срещу Берое на 12 февруари от 14:15 ч. Благоевградчани пък ще гостуват на Славия в София на 13 февруари от 17:00 часа.