В едно пътуване, обхващащо 50 книги, стотици идеи и повече от столетие, „50 класици на психологията“ хвърля поглед към някои от най-интригуващите въпроси, свързани с нещата, които ни мотивират, които ни карат да действаме или да се чувстваме по определен начин, как работят мозъците ни, как създаваме усещането за самите себе си. По-дълбоките познания в тези области водят до самопознание, по-добро разбиране на човешката природа, по-добри взаимоотношения, по-добра ефективност.
Още: "На никоя карта от 19 в. македонци няма": Акад. Иван Илчев представи нов атлас
Още: Най-дяволският сценарий за Трета световна война заради Украйна: Отиде си авторът, който го написа
„50 класици на психологията“ разглежда трудове на емблематични фигури, като Фройд, Адлер, Юнг, Скинър, Джеймс, Пиаже, Павлов,и хвърля светлина върху работата на съвременни мислители, като Селигман, Канеман, Дуек и Гилбърт. Предлага коментар за всяка книга, разкрива ключовите моменти и дава представа за средата, в която покълват идеите, които въздействат върху хората, както и за движенията, възникнали около тях.
Фокусът е върху „психология за не-психолози“ – книги, които всеки би могъл да прочете и да използва за собственото си просвещение. Наред с психолозите, списъкът също така включва заглавия на невролози, психиатри, биолози и експерти по комуникация, но също така журналисти, един докер, един специалист в областта на насилието и един романист. Тъй като тайните на човешкото поведение са твърде важни, за да бъдат дефинирани само от една дисциплина или гледна точка, тази еклектична колекция от гласове става наложителна.
„50 класици на психологията“ цели да представи общите идеи за това, защо хората мислят и действат така, както мислят и действат.
Още: Излезе от печат атласът "Македония в европейската етническа картография"
Преводът от английски език е на Владимир Германов.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: "Ягуарът Бруно": Първа книжка от мащабната българска поредица за животните на планетата (СНИМКИ)