Нови автобуси радват бургазлии, но цената на билета не е по вкуса им

27 юни 2019, 11:42 часа 6359 прочитания 0 коментара

Разширяването на бизнеса в Бургас е наложило създаването на автобусна линия до "Пети километър". Тя ще превозва хората, които работят в новосъздадените фирми в тази част на града. Мястото е на изхода на Бургас в посока София.

Още: Клон падна и затисна малко дете в Бургас

Още: "Ако нещо е спешно, тръгвайте директно за Бургас!": Разказ за линейките в региона

Линия № 5А все още е експериментална. Тя ще обслужва Северна промишлена зона и ще работи само през делничните дни. От началото на месец юли ще обслужва района по разписание:

1. В сутрешните часове , то е от Терминал Изгрев: 06:40; 07:10; 07:40 и от 5-ти километър: 06:50; 07:20; 07:50

2. Следобед автобусите тръгват от Терминал Изгрев: 17:05, 17:30
и от 5-ти километър: 17:15, 17:40 часа.

Още: Морето не спира да взима жертви: Млад мъж се удави в Приморско

Още: Община Бургас е готова да обособи 200 паркоместа

Пътуващите по линията могат да ползват електронни карти за градския транспорт или билети, които ще продава шофьорът на автобуса. Те могат да се възползват от възможността да пътуват с един билет в рамките на 45 минути от една до друга линия. В района на Терминал "Изгрев" може да се прави прекачване по линиите Б1 и Б11, автобуси с номера 11, 12 и 15, които спират по улица "Транспортна".

Въпреки улеснението, много бургазлии не са доволни от цената на билета за градския транспорт. Това стана повод, група общински съветници да входира докладна записка за намаляване стойността на билетите и картите за градския транспорт в Бургас. Мярка се предприема заради граждани, които са направили подписка по този повод. Те изразяват недоволство от качеството на услугата от общинския превозвач и смятат, че цените трябва да бъдат намалени. Общинските съветници, кото са вносители на предложението, имат наблюдения от други градове в страната, като Пловдив и Варна, където цените на билетите и картите за градския транспорт са по-ниски. Тяхното предложение е в Бургас, стойността на билета да е един лев. Имайки предвид исканията на гражданите, съветниците настояват цените на картите също да бъде коригирана.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Цонева
Гергана Цонева Отговорен редактор
Новините днес