Хиляди протестиращи се събраха пред британския парламент като част от 4-дневната кампания, предназначена да "подчертае екологичните провали" на правителството на Обединеното кралство.
Още: Ново революционно откритие за мълниите
Още: През "задния вход": ГЕРБ и ДПС-Пеевски със спорни промени в закона за околната среда
Екологичната група Extinction Rebellion даде началото на събитието в петък, обещавайки по-малко смущения в сравнение с блокадите, които станаха нейна запазена марка. Активистите казват, че хиляди хора са протестирали пред правителствените служби в Лондон в петък, "за да подчертаят екологичните и социалните провали във всички тях".
Протестът в събота се фокусира върху природата и биоразнообразието и започна от Уестминстърското абатство. Имаше много деца, облечени в животински костюми и маски.
Още: Румяна Бъчварова: България няма стратегия за справяне с климатичните промени
Още: Пожарите и бичът на немарливостта: Проф. Емил Гачев коментира в Студио Actualno (ВИДЕО)
"Спешен случай е. Всички трябва да се обединят, за да могат бъдещите поколения да се насладят на нашата красива планета“, каза 47-годишната Джени О'Хара Джейкуей, която е отишла след 6-часово пътуване от Уелс с двете си деца, пишат AFP и БГНЕС.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Невиждани досега сезони се появяват на Земята
Още: Земята се затопля и това ни засяга сега: Експертът Десислава Микова обяснява защо (ВИДЕО)
Мнозина бяха направили банери за случая с надписите: „Ние защитаваме климата, но полицията ни арестува“ и „Изчезването е завинаги“. Други предупредиха, че една трета от птиците в Обединеното кралство са „застрашени от изчезване“.
ОЩЕ: Полицията във Франция хвърля гранати по протестиращи екоактивисти
Още: Опасно високи температури: Реалните проблеми и решенията според д-р Зорница Спасова (ВИДЕО)
Още: Цяла държава се готви да емигрира: гражданите на тихоокеанска страна вече не могат да живеят там
Снимки: Getty Images