Баба даде 11 500 лв. на телефонни измамници

01 февруари 2018, 12:05 часа 1132 прочитания 0 коментара

Възрастна жена от Ботевградско е била измамена по телефона със сумата от 11 500 лв. Това съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-София.

Още: Жена нападна лекар в Пловдив, не харесала как лекува дъщеря ѝ

Още: Тийнейджър взриви с пиратка входна врата в Горна Оряховица

Около 16.10 часа на 31 януари 68-годишна жена от с. Трудовец съобщила в полицията, че е станала жертва на телефонна измама.

Потърпевшата разказала, че малко след обяд на домашния си телефон е получила две последователни обаждания от непознати мъже, като по време на първия разговор получила заплахи за живота и здравето си.

Непосредствено след това позвънил втори непознат, който се представил за служител на полицията и поискал „съдействие“ от притеснената жена за залавянето на престъпниците, като я уговорил да събере всичките се налични спестявания и да ги предаде на неговите колеги, които ще дойдат пред адреса ѝ с цивилни коли.

Още: Синът на възрастния мъж, запалил огън в Пирин, го предупреждавал да не го прави

Още: Пуснаха срещу 20 000 лева румънския шофьор, причинил верижната катастрофа на "Хаинбоаз"

Жената изпълнила дадените ѝ инструкции и предала сумата от 11 500 лева. По случая в РУ- Ботевград е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 209, ал.1 от НК.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес