Задържаха 14 лица в София при операция срещу престъпността и купения вот

30 септември 2022, 13:32 часа 1355 прочитания 0 коментара

Задържаха 14 лица в София при специализирана полицейска операция, съобщиха от МВР. В хода на операцията са проверени и 14 адреса.  

Още: ВСС не наказа съдийка, свързвана с кръга на Нотариуса

Още: Екшън в София: Охранител рани с брадва тиктокър

На адресите, както и на МПС, за които има данни, че се ползват от задържаните, се извършват процесуално-следствени действия по неотложност.

Операцията се провежда на територията на столичния квартал „Христо Ботев“. Целите на мероприятията са противодействие на конвенционалната престъпност, на наркоразпространението, на престъпления против политическите права на гражданите, опазване на обществения ред и осъществяване на превантивна дейност.

Още: Добри новини за 4-годишното момче, пострадало при инцидента с АТВ в Слънчев бряг

Още: Хванаха над 44 000 недекларирани хранителни добавки и гелове

В операцията бяха включени служители от СДВР, ГДБОП и ГД „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“. На входовете и на изходите на квартала от ранните сутрешни часове до обяд бяха изградени 8 КПП, разположени са и два мобилни екипа.

Още: МВР: 250 са сигналите за купуване на гласове до момента, наблюдават се и нови схеми

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес