5 причини да изберете жилище старо строителство пред ново

16540
5 причини да изберете жилище старо строителство пред ново
Снимка: БГНЕС

Няма по-хубаво нещо от новопостроеният дом. В крайна сметка е трудно да не бъдете изкушени от идеята за чисто нови уреди, подове и системи за отопление, охлаждане и електричество. Освен това закупуването на старо жилище, което се нуждае от ремонт, може да бъде плашещо, особено за онези от вас, които не са строители и реално не разбират нищо от строене.

Въпреки това, купувачите на жилища могат да видят цялата красота и потенциал в по-старите къщи. Това, което някои смятат за ненадеждно и скучно, други виждат като чар - четири стени, пълни с история, която не може да бъде дублирана. Освен фактора на носталгия, старата къща може да бъде и разумна покупка и във финансово отношение.

Разгледайте основните причини, поради които покупката на стара къща може да е най-доброто решение, което някога ще вземете.

1. Старите жилища са по-евтини от новите

Какво значи стара къща? Като цяло, ако домът не е изграден от модерни материали като висококачествен бетон, той се квалифицира като „стар“. Обикновено тези домове са били построени преди 1970г. То обаче също е строено с висококачествени, макар и не толкова нови материали, и реално ще си заслужава парите, които ще дадете за него. С други думи, за по-малко пари, ще си подсигурите жилище с никак не лоша конструкция.

2. Старите жилища са с по-качествено строителство

Добре познатият на всички ни израз „сега не се строи качествено като едно време“ като цяло е вярно. Старите къщи са построени преди години, издържат на много аспекти на строителството и реално не могат да бъдат възпроизведени днес. По-старите домове са били строени с дърво, направено от стари дървета (дървета, които са достигнали голяма възраст, като не са били значително наранени) и следователно са по-устойчиви на гниене и изкривяване.

Дори стените вероятно са различни. В по-стар дом те вероятно са построени с мазилка и струг, което ги прави структурно по-здрави от конструкцията от гипсокартон на съвременните домове. Тези по-стари материали също осигуряват по-добра звукова бариера и изолация.

3. Старите домове често са на хубави места

Когато избират квартал, купувачите на жилища преценят редица фактори - включително училищния район, нивото на престъпност и проходимостта. Ако търсите да купите стара къща, има вероятност тя да се намира в хубав и обезопасен район.

5-те задължителни въпроса, които трябва да зададете при оглед на жилище

Ако сте от хората, които търсят нов дом за своето семейство, то сигурно вече знаете, че намирането му не е никак лесна задача. Независи...

4. Старите домове имат повече характер

Някои по-стари домове са успели да запазят удобствата, които са характерни за епохата, в която са построени - например, подове от твърда дървесина с шарка рибена кост и вградени елементи.

Докато по-новите домове ще отразяват настоящите тенденции, те няма да задоволят други еклектични вкусове. Викториански домове с автентични прозорци с витражи или потънала в средата на века всекидневна не могат да бъдат намерени в съвременните къщи. Въпреки че много дизайнери подражават на тези характеристики, може да предпочетете да изберете оригинала.

5. Размерът на парцела обикновено е по-голям при старите домове

По-новите домове може да се предлагат с по-нови удобства, но отвън (особено в задния двор) нещата не са толкова забележителни. Според данни на CoreLogic, новите конструкции обикновено имат по-голяма къща с по-малък парцел. Така че, ако голям заден двор е в списъка ви с неща, които са задължителни, значи имате нужда от по-стар дом.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от ЛЮБОПИТНО:

Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 27 април /валутен калкулатор/

Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 27 април /валутен калкулатор/

6 "невинни" признака, които карат жената да изглежда зле в очите на мъжа

10 признака на дъщеря, която е зависима от майка си

Това многогодишно цъфтящо растение e богат източник на витамини и минерали

Ядат ли се листата на червеното цвекло?

Как и кога да почистваме преди Великден?

Колко време трябва, за да втаса козунакът?

Яде ли се кората на райската ябълка?

Как да запазим козунака мек за по-дълго време?

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com