Бързият ръст на населението на Земята налага диетата на хората да се промени, смята директорът на една от най-големите компании за храни в света - Nestle.
Още: Какви са разликите между лосион и мляко за тяло?
Още: Каква е тайната на перфектният компот от ягоди?
"Хората трябва да се научат да ядат по-малко месо, сол и захари", казва Лоран Фрекс, цитиран от Euronews, предаде БГНЕС.
"Повече зеленчуци и по-малко месо. Повече зърнени храни и по-малко захари. Населението вече е над 7,5 милиарда души и продължава бързо да се увеличава", казва изпълнителния директор и вицепрезидент на Nestle.
Според Лоран Фрекс, намаляващите ресурси на Земята, както и хроничните проблеми на хората в развитите страни със затлъстяване, са само част от проблемите. "Все повече хора осъзнават при какви условия се произвеждат храните, които консумират. Разбират за произвеждания от кравите метан или за използването на детски труд за производството на някои храни", смята Фрекс.
Още: Каква е ключовата разлика между пармезан и кашкавал?
Още: Каква е ключовата разлика между мазилка и шпакловка?
Директорът на Nestle беше на посещение в университет в Сао Пауло и отговаряше на студенти от Бразилия, Аржентина, Уругвай и Парагвай, които формират търговския блок МЕРКОСУР.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как се приготвят компоти без захар - ето с какво да я заместим?
"Хората станаха много по-чувствителни към това, какво компании като нашата слагат в хранителните продукти и как се добиват съставките за тях. Тенденцията се засилва не само в Европа, но и в САЩ. Клиентите искат да знаят откъде идва суровината. Искат да са сигурни, че тя е произведена по етичен и законен начин", твърди Фрекс.
Nestle е крупен играч на пазарите на кафе, захар, какао и мляко. Специално в Бразилия, компанията купува значителна част от произведените в страната кафе и захар.
Към компанията бяха поставени въпроси дали купува продукция от наскоро обезлесените райони в Амазонската джунгла, където естествените гори се заменят със земеделски площи. Nestle твърди, че не купува продукция от тези нови ферми, които, наред с правителството на Бразилия, са обект на много критики от екоактивисти и природозащитници.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 17 юли /валутен калкулатор/
"Когато имаме сигнал за такова нещо, разследваме. Ако има нередности около продукцията, спираме да работим с този доставчик", твърди Фекс, който признава, че големите компании имат хиляди доставчици и не е лесно да се следи всеки един от тях.