Как да обезопасим дома си, когато имаме малко дете вкъщи

21 юни 2021, 20:30 часа

Когато в дома има малко дете, почти всяка част от него се превръща в потенциална заплаха. Малчуганите на ранната детска възраст за бързи, любопитни към света и всичко, което ги заобикаля. Бъдете сигурни, че вашето дете ще иска да изучи всяко кътче от дома, но тогава как да го обезопасите? Ето нашите съвети по въпроса.

Още: Топ 10 мотивиращи цитати от филми, които ще ви вдъхнат нов живот

Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 юли /валутен калкулатор/

Обезопасете контактите – децата обичат да изучават дома и да бъркат където им видят очите, в това число и в контактите. Покрийте ги със специални капачки за контакти, а ако нямате може да ги облепите с тиксо. Проблемът е, ако този контакт ви трябва, затова най-добре използвайте капачки.

Приберете кухненските пособия за готвене – ножове и други опасни неща, с които детето може да се нарани. Вдигнете ги нависоко, за да не може да ги достигне.

Махнете всички дребни предмети, които могат да бъдат погълнати – монети, химикал, копчета, конци, малки играчки и т.н. Освен че може да ги сложи в устата си, детето може да се нарани с някои от тях, да ги пъхне в носа си или нещо друго. Преместете ги на високо или ги сложете в шкаф, който то не може да отвори.

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 1 юли /валутен калкулатор/

Още: Стихотворение за 1 юли от Елисавета Багряна

Приберете всички препарати – за почистване, пране и т.н. Приберете ги в шкаф, до който детето не може да стигне. Те са токсични, а то няма да знае какво да прави и какво да не прави с тях, щом ги открие.

Внимавайте с домашния любимец – ако е по-голямо куче, пазете детето от неволно бутане на животното в стремежа му да си играе. Ако е котка, почиствайте козината, защото детето може да се задави с нея. Така или иначе, какъвто и домашен любимец да имате, не го оставяйте сам с детето ви, особено докато то все още е малко, не може да се защитава или да каже какво се е случило.

Дръжте аптечка на близо – с най-необходимите неща за оказване на първа помощ, в случай че се случи нещо. Хубаво е да знаете какво се прави в ситуации, когато детето падне, нарани се, глътне си езика или нещо друго, опасно за здравето му.

Приберете плюшените играчки с пух – те са страхотни и любими на малчуганите, но не трябва да са наблизо, когато детето спи, защото пух може да попадне в устата на детето. Вместо тях използвайте топла пижамка или одеялце, което да топли детето вечер.

Още: Как да охладите дома си без климатик: 8 работещи начина

Още: 1 юли: Какъв църковен празник е утре, какво трябва и не трябва да се прави

Наглеждайте детето – по всяко време, защото колкото и да опитвате, не можете да обезопасите всичко. Не знаете какво би хрумнало на детето, за да го предотвратите, ето защо най-добре е да го следите постоянно.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Йорданова
Гергана Йорданова Отговорен редактор
Новините днес