Какви са симптомите на паническа атака?
Още: „Той е толкова мил и скромен и ме разбира толкова добре!“: 7 скрити признака на нарцисист
Още: Ефективни техники, с които вие да управлявате стреса, а не той вас
Паническите атаки са внезапни пристъпи на тревожност, при които се усеща огромно, непреодолимо напрежение. Това състояние трае от няколко минути до максимум два часа. Неприятностите им се дължат на факта, че се появяват внезапно, което може допълнително да влоши чувството за безпомощност и липса на контрол.
Как да се справим с пристъпите на паника?
1. Намерете "безопасно място" , затворете очи и поемете пет дълбоки вдишвания, задръжте всяка от тях за 10 секунди - след това освободете естествено.
Още: Кога е Борисовден и какво се прави на този ден?
Още: Какъв църковен празник е на 2 май: Какво ТРЯБВА и НЕ трябва да се прави утре?
2. Спомнете си какво всъщност се slucvа - това е просто паническа атака, която ще приключи след известно време. Вие сте тук и сега и сте в безопасност.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Един от най-загадъчните случаи във Ватикана: Безследно изчезналата 15-годишна Емануела
3. Сега се опитайте да се предадете на чувствата си . Плачете, крещите, отворете се за случващото се. Работи малко като ... повръщане . Обикновено се чувстваме по-зле преди изпразване на стомаха, отколкото веднага след това.
4. Определете какво е причинило паническата атака : коя мисъл и какво чувство.
5. Сега ги рационализирайте . За това може да се нуждаете от помощта на някой, на когото имате доверие, така че вземете телефона или излезте изпод завивките, търсейки някой, който да ви помогне да разберете какво се е случило. Всъщност, нищо не се е случило. Цялата история се разгърна в главата ви.
Още: Кои са най-известните думи от шопския диалект?
Още: Коя е най-добрата марина за печеното агнешко?
6. Когато сте готови, оценете положителните страни на преживяването. Може би това ви кара да решите да се откажете от нещо, което не е било предназначено да бъде добро за вас. Това може да е мотивация да се грижите за нервната си система и да предприемете активни мерки за намаляване на броя на стресовите ситуации в живота си.
7. Отидете да тичате. Адреналинът, който получихте от вашата „силна стрела“ днес, направи много захар в кръвта ви, за да подхрани тялото ви, в случай че трябваше да избягате от мечка например. Можете да го използвате по здравословен начин и едновременно да оксидирате мозъчните си клетки. Може би ще излезете с решение за тази трудна ситуация? Или ще намерите смелост да кажете „не“?