Британска певица и музикална група от служителки на ЦЕРН позират на първата снимка, качена в глобалната мрежа преди две десетилетия, съобщават британски медии.
Още: Ядете само салата, а килограмите се трупат? Ето къде грешите
Още: Защо някои хора изобщо не понасят жегата – лекарите разкриват истината
50-годишната Колет Маркс-Нилсен пяла с групата "Les Horribles Cernettes" (LHC), изцяло женски пародиен състав, базиран в Европейската организация за ядрени изследвания в Швейцария. Маркс-Нилсен, която е от Глазгоу, но в момента живее в Южна Франция, била една от четирите певици, позирали за необикновената снимка, станала първата, публикувана в Мрежата, предаде БГНЕС.
Забележителната снимка била направена на 18 юли 1992 г. от Силвано де Дженаро, IT специалист в ЦЕРН, и била публикувана от неговия тогавашен колега сър Тим Бернърс-Лий, британски компютърен специалист, който създаде глобалната мрежа.
"Промоционалната" снимка, направена по време на музикалния фестивал Хардроник, ежегоден "рок фестивал", провеждан в музикален клуб в базираната в Женева лаборатория, показва групата, позираща в костюми от 50-те години на миналия век, малко преди да излезе на сцената.
Още: Как да различим истинското масло от фалшивото още в магазина
Още: Единственият трик, който ще ви помогне бързо да охладите дома си без климатик в жегата
В навечерието на 20-та годишнина на глобалната мрежа Маркс-Нилсен, която сега е вокален педагог в Босолей, заяви, че въпреки историческото значение на снимката, някои нейни приятели не осъзнават този факт. "Понякога вадя снимката и казвам, че съм на първата фотография, качена в глобалната мрежа, но хората не се интересуват особено", споделя Колет пред американското онлайн издание Motherboard. "Предполагам, че все е трябвало да има някой на снимката и просто се случи това да сме ние", допълва тя.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как правилно да замразите малини и боровинки без да слепват?
Де Дженаро, който сега е директор на отдел "Мултимедийни продукции" в ЦЕРН, заяви пред сайта, че чакал зад сцената групата, на която бил мениджър и композитор на песните. Тъй като искал снимка за обложката на диска, той помолил четирите дами "да се наклонят напред и да се усмихнат", след което направил фотоса с Canon EOS 650. "Когато историята се случва, не знаеш, че си част от нея", казва Де Дженаро, който скоро ще се пенсионира и смята да се премести да живее в Мавриций.
Редактор: Калина Здравкова
Още: 8 юли: Какъв църковен празник е утре и какво НЕ трябва да се прави
Още: Какъв църковен празник е на 7 юли, какво НЕ трябва да се прави