Още от зимата знаехме каква е инфлацията на България. Само 0.8% е инфлацията у нас, което не е проблем. Това заяви в сутрешния блок на bTV Николай Василев, бивш икономически министър.
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
Припомняме, че доклад на Европейската централна банка посочи, че нивото на инфлацията у нас не отговаря на изискванията за въвеждане на еврото. В същото време от Франкфурт отбелязват, че България напредва по пътя към единната европейска валута.
"Може и да сме забравили, но само преди 10-12 години живеехме с доста по-високи проценти. Много страни по света могат да имат и дефлация заради кризата", разкри още той.
"Каквато и ще да е инфлацията у нас, то това не пречи за влизането в чакалнята за еврозоната", коментира бившият икономически министър.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
"Цифри не могат да ни спрат, само политическите решение от двете страни. Политическото решение ще надделее над критериите, които ние изпълняваме от много години", категоричен бе Василев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
В обикновена ситуация, ако държавата влиза в частен бизнес, щях да ви кажа остро, че това не е добра идея. За ПИБ ще кажа, че това е добра новина от гледна точка на еврозоната.
Това не е най-лошото нещо, което прави държавата. Няма да се изказвам критично, защото е добра стъпка към еврозоната. Само заради това.
"Най-доброто действие за държавно и голямо летище е да се даде на концесия на реномирана фирма. Надявам, се че терминалът на Летище "София"ще е на по-високо ниво", завърши Николай Василев относно концесията на столичното летище.
Още: След "Боташ": България и Турция с ново партньорство в енергийната ефективност
Още: Неочаквани данни за икономиката на еврозоната