Белгийски лекар, издал над 2000 фалшиви Ковид сертификата, грози го затвор

23 ноември 2021, 17:26 часа 1867 прочитания 0 коментара

Белгийските власти твърдят, че лекар е бил хванат да издава 2018 фалшиви сертификата за ваксинация. Информацията беше потвърдена от правителството и прокуратурата.

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 23.09.25 - България се включва в разговорите в ЕС за "стената от дронове"

Още: Петер Сиярто: Изявленията на страни от НАТО водят до ескалация с Русия (ВИДЕО)

Лекарят въвеждал сертификати в системата за пациенти от различни части на Белгия, но така и не отивал да вземе ваксините, които е регистрирал в центровете за ваксинация.

Това предизвикало подозрение. След проверката е установено, че става дума за фалшиви ваксинационни удостоверения. Сертификати са необходими за влизане в почти всички обекти в Белгия, на културни, спортни събития и т.н.

Лекарят вече няма достъп до информационната система за ваксинации, където се въвеждат данните на ваксинираните, но властите подозират, че случаят не е изолиран и ще бъдат направени допълнителни проверки.

Още: При Путин Русия се връща към азиатските си корени: Границата с Украйна стана цивилизационна граница с Китай

Още: Без Унгария и Словакия на срещата на ЕС за "стената от дронове"

Фалшивите сертификати също са отменени. Тези, които са използвали тези фалшиви документи, ще получат покана за ваксинация, съобщиха властите, а някои от тях може да бъдат глобени или лишени от свобода. Лекарят рискува от пет до десет години затвор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес