Гърция налага огромни глоби за завишени цени и стоки менте

05 ноември 2024, 10:36 часа 646 прочитания 0 коментара

От министерството на развитието на Гърция извършват всекидневни проверки на големи вериги супермаркети. Наложиха глоби за няколко милиона евро за необосновано високи цени на хранителни стоки, предава БНР.

Още: Зеленски: Не може да се преговаря под натиска на оръжията, Конституцията ни не позволява да предаваме земи (ВИДЕО)

Още: Тръмп загатна за "голям прогрес относно Русия". ЕС подкрепи гаранции за Украйна, подобни на чл. 5 на НАТО (ВИДЕО)

Още: Колко милиарда годишно губи ЕС от фалшиви стоки

В Гърция водят активна борба и срещу разпространението на фалшиви стоки. Властите налагат високи глоби и конфискация.

Финансовото министерство съобщава за засилени проверки по качеството и цената на продаваните стоки.

Още: Вучич за протестите в Сърбия: Очаквайте "изненадващи решения" и "силна реакция" (ВИДЕО)

Още: Руски генерал с ампутирани крайници след кратка среща с украински дронове (СНИМКИ)

Още: Стоки менте задържаха на МП Капитан Андреево

Само за ден на остров Родос бяха конфискувани 30 хиляди фалшиви стоки. Властите наложиха глоби в размер на 226 хиляди евро. Отнеха лицензите на магазини с фалшифицирани приходни и разходни документи.

Още: Зеленски вече е в Брюксел, ще говори с "коалицията на желаещите" (ВИДЕО)

Още: Лоша новина за руската армия: Какво е унищожено в завода за барут "Еластик"? (ВИДЕО)

В рамките на програмата за борба с контрабандата на стоки проверки се извършват в цялата страна, съобщават от Икономическа полиция.

Още: Луксозни ментета иззети на ГКПП “Капитан Андреево“

Още: "Тежката артилерия" заминава със Зеленски в САЩ

Още: Хаос, сълзотворен газ и арести: Протестите в Сърбия ескалират (ВИДЕА)

Проверяват също движението на паричните потоци на собственици на бензиностанции, където има съмнение, че участват в престъпна дейност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес