Малко вероятно е да има ваксина за коронавируса тази година, смята британски експерт

26 април 2020, 16:52 часа 1934 прочитания 0 коментара

Ваксина за коронавирус е малко вероятно да бъде готова "до следващата година". Това предупреди бившият заместник главен медицински директор за Англия професор Джина Радфорд. Тя призова хората да бъдат "реалистични" относно възможността за ваксина, информира британският вестник The Times.

Още: Кибератака изведе от строя големи европейски летища

Още: Моите ядрени оръжия са повече и работят по-добре: Тръмп срещу Ким Чен Ун, но не и срещу Путин (ОБЗОР - ВИДЕО)

"Първо в момента нямаме ваксина, така че трябва да започнем от нулата. Освен това нямаме добър опит с ваксини за това семейство вируси – коронавирусите. Но бих казала, че за това се полагат неимоверни усилия, има изследователи от цял свят, които се опитват да създадат ваксина.Никога не сме виждали нещо подобно на усилията, които се полагат за откриването на тази ваксина,“ коментира професорът пред Sky News, цитирана от "Фокус". Тя каза, че дори след откриването ще има "много дълъг процес" на тестване, за да се гарантира, че ваксините са безопасни и ефективни.

"Мисля, че онези, които имат опит с процеса на разработване на ваксини, казват, че не очакват тя да бъде налична по-рано от следващата година“, обобщи експертът. В петък главният лекар на Англия Крис Уити каза на депутатите от комисията по наука и технологии, че вероятността да има ефективна ваксина през следващите 12 месеца е „невероятно малка“. Той каза, че вместо това Великобритания ще трябва да разчита на мерки за социално дистанциране.

Вижте още: НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 26 април

Още: Война на дронове: В Русия горят рафинерии, в Украйна - жилищни сгради (ВИДЕО)

Още: Русия отрича: Нашите МиГ-31 не са нарушавали въздушното пространство на Естония

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Росита Илкова
Росита Илкова Отговорен редактор
Новините днес