Манфред Вебер: Приветстваме топло номинацията на Мария Габриел

10 май 2023, 10:48 часа 1099 прочитания

Приветстваме топло номинацията на Мария Габриел за кандидат за министър-председател на България. Това написа лидерът на Европейската народна партия (ЕНП) Манфред Вебер в профила си във Фейсбук.

Още: Какво оръжие е поискала Украйна от Германия?

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 07.07.25 - Русия удари център за набор на войници

"Тя има опита и международния авторитет, за да преодолее политическия застой в София. Пълна подкрепа за нашите сестрински партии ГЕРБ-СДС при поставянето на интересите на страната на първо място", написа още той.

Actualno.com припомня, че по-рано днес стана ясно, че Мария Габриел е кандидат-премиерът на ГЕРБ. Това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Считам, че най-правилното място да споделим нашите идеи и намерения е парламентарната трибуна. В нашия мандат кандидат за премиер ще е еврокомисарят Мария Габриел", каза лидерът Борисов от парламентарната трибуна.

Още: Синът на кралица Камила проговори за проблемите ѝ с алкохола

Още: Папата излезе във ваканция: Ще играе тенис (ВИДЕО)

Още: Коя е Мария Габриел - кандидатът на ГЕРБ за премиер?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес