На протестите в Москва задържаха и 15 деца

23 януари 2021, 17:40 часа 1267 прочитания

Около 15 деца са били задържани на неразрешения от властите митинг в Москва, някои вече са освободени, каза Анна Кузнецова, комисар по правата на децата при президента на Руската федерация, цитиран от РИА Новости.

Още: Милиарди за нови ракети, нови Patriot: Зеленски е доволен след разговори с Тръмп и Рюте (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 15.07.25 - Путин вбесил Тръмп, САЩ планират оръжия за Украйна, които да стигат до Москва

"Около 15 деца са задържани тук в Москва, много от тях вече са освободени. В регионите много от тях (задържаните деца) също са освободени", каза Кузнецова пред репортери.

Те са били задържани, за да бъдат предадени на законните им представители, добави тя.

„Сега момчета на 9 и 12 години се завърнаха у дома с майка си, това са най-малките участници в московските митинги, казват, че просто са карали кънки, видели са много хора, решили са да гледат“, обясни детският омбудсман.

Още: Путин с указ: Ще прави руския език международен вместо английския

Още: Майка ми е виновна: Мъж уби приятелската си с орална любов

Майката дойде за момчетата, те бяха изплашени, подчерта Кузнецова. Тя проведе разговор с тях в Управлението на МВР в Тверска област.

Според нея на митингите "рисковете за живота са ясно видими", тя добавя, че трябва да се справя със ситуации, когато полицията във видеото изважда деца от тълпата. Кузнецова добави, че това е направено така, че „те просто не бъдат стъпкани“.

 

Всичко за протестите следете ТУК.

Още: Лодка на Frontex потъна край гръцки остров (ВИДЕО)

Още: Германският военен министър: Готови сме да убиваме руски войници при атака срещу НАТО

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес