Над 10 млрд. евро са щетите от наводненията в Белгия

22 юли 2021, 11:48 часа 4174 прочитания

Загубите от най-тежкото за последните 100 години наводнение в Белгия, по предварителни оценки, надвишават сумата от 10 млрд. евро. Окончателната сума все още не е обявена, съобщи телевизия RTL-TVI, цитирана от ТАСС.

Още: Какво оръжие е поискала Украйна от Германия?

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 07.07.25 - Русия удари център за набор на войници

Предварителните оценки на правителството на Валония вече надхвърлят 10 млрд. евро, подчертава телевизията.

В началото на седмицата правителството на Валония обяви спешен план в подкрепа на възстановяването на региона в размер на 2 млрд. евро. 800 млн. евро за него ще бъдат преведени от друг план за подкрепа на икономиката на Валония от последиците от пандемията. Правителството на региона обяви също, че разчита да получи допълнителна помощ от Европейския съюз.

Проливните дъждове в Белгия доведоха до смъртта на 32-ма души, а 18 се водят изчезнали. Разрушени или повредени са повече от 10 000 жилища. До момента около 1 500 къщи са без водоснабдяване, 10 500 жилища са без електричество, а 10 000 -без газ. 

Още: Синът на кралица Камила проговори за проблемите ѝ с алкохола

Още: Папата излезе във ваканция: Ще играе тенис (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес