Повече от 20 000 души излязоха по улиците в Париж в знак на протест срещу полицейското насилие, което според мнозина е причина за смъртта на чернокожия Адама Траоре в ареста, съобщи телевизионният оператор BFMTV, предаде БГНЕС.
Още: Британският парламент с голяма стъпка към легализиране на асистираното самоубийство
Още: Ще помогнем на аятолах Путин да фалира: Зеленски пак жегна "руския Владимир" (ВИДЕО)
Protests standing in solidarity against police brutality and systematic racism are continuing to grow across the world.
— Travis Akers (@travisakers) June 2, 2020
This is the scene in Paris today, even after protests were banned by the French government.pic.twitter.com/HmtyrK2xJV
Градските власти забраниха митинга поради мерките за опазване на общественото здраве и опасенията, че протестите могат да ескалират.
Още: Защо ги изтребва наред: Путин смятал украинци и руснаци за един народ (ВИДЕО)
Съобщава се, че служителите на реда са използвали сълзотворен газ срещу демонстрантите, за да ги разпръснат. Участниците в митинга от своя страна са хвърляли бутилки по полицаите.
Протестната вълна във връзка със случая на Адама Траоре, 24-годишен французин от малийски произход, който загина при полицейски арест през 2016 година. Видеоклипове показват, че протестиращите коленичат пред служителите на полицията, викайки "Справедливост за Адама" и с плакати "Няма повече да мълчим".
Още: Изкуственият интелект е опасен за умовете на младите хора: Предупрежденията на папата
Още: Заклещи се, докато шофира: Възрастен мъж заседна с кола на стълби (ВИДЕО)
Заглавна снимка: Архив
Още: Плавали с дървени лодки: Гръцката брегова охрана спаси над 600 мигранти
Още: Воювали за Путин да не стъпват в Шенген: Силен натиск от Източна Европа да се случи