Руски кораб горя в Астрахан, където се чака доставка на ирански дронове (ВИДЕО)

08 ноември 2022, 09:57 часа 4705 прочитания 0 коментара

В кораборемонтния завод в руския град Астрахан вечерта на 7 ноември се е запалил кораб. Информацията е потвърдена от Главното управление на Министерството на извънредните ситуации на Руската федерация в Астраханска област.

Още: Напук на Навроцки: Полша удължи престоя и помощта за украинските бежанци

Още: Тръмп наруши кралския етикет на два пъти при срещата с крал Чарлз Трети (ВИДЕО)

Инцидентът е станал около 18:00 часа снощи. Кадри от местния завод "Звьоздочка" бяха публикувани в социалните мрежи. На място са били изпратени ​​7 пожарни коли и 35 пожарникари.

За причината за пожара и броя на пострадалите засега не се съобщава.

ОЩЕ: Кремъл се подготвя за загубата на Херсон: Спуснати са 2 опорки за отстъплението 

Още: Въвеждат безплатни ясли за деца на семейства с ниски доходи в Испания

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 18.09.25 - Какво ще включва следващия пакет санкции срещу Русия?

Според украинското разузнаване обаче, именно през това пристанище се очаква да мине доставката на 200 дрона от Иран (те трябва да пристигнат в разглобено състояние), а и до момента именно там се разтоварват пристигащите от Иран печално известни дронове "Shahed 136". Корабите, превозващи пратките, тръгват от иранското пристанище Бандар Анлази и се придвижват директно до Астрахан или Махачкала. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес