Украйна изгони руски дипломат

13 август 2019, 15:15 часа 2096 прочитания

Руски дипломат е обявен за „персона нон грата” в Украйна, съобщава РИА Новости, позовавайки се на украинските служби за сигурност.

Още: Объркване сред НАТО за ракетите "Пейтриът" за Украйна, докато Путин убива цивилни и след ултиматума (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Белгия изпраща близо 200 военни на границата с Русия

Според информацията, сътрудник на руското генерално консулство в Лвов е получил данни от местен жител, вербуван през 2014 година от руските специални служби, предаде БГНЕС.

Дипломатът вече е напуснал страната. Украинският гражданин е обвиняем по подозрение в държавна измяна, за което може да бъде осъден на 15 години лишаване от свобода.

По-рано стана ясно, че украинският президент Владимир Зеленски подготвя законопроект, който да дава по-лесно гражданство на руснаци, преследвани по политически причини.

Още: Президентът на Косово отново получи смъртни заплахи

Още: Огромен пожар в Белгия изпепели главната сцена на фестивала Tomorrowland (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес