Посолството на Русия в Украйна получи нота от украинското министерство на външните работи за експулсирането на дипломата Евгений Черников от страната, предаде ТАСС.
Още: Натиск и пречки да се учи български език: Сигнал и оплаквания от Западните покрайнини в Сърбия
Още: Тръмп във Великобритания: Величие, сделки, но и протести с неудобни въпроси
„Получихме нота от украинското външно министерство“, информира посолството, потвърждавайки кой е експулсираният дипломат.
Фактът, че Украйна експулсира от страната висш дипломат на руското посолство в Киев, бе обявен в събота от украинското външно министерство. В неделя заместник-министърът на външните работи на Украйна Евгений Енин заяви в ефира на телевизионния канал Украйна-24, че фамилията на дипломата е Черников.
Тази стъпка от Киев се превърна в огледален отговор и е реакция на факта, че на 17 април руското външно министерство съобщи за решението си за експулсиране на украинския консул за получаването на бази данни на правоприлагащите органи и ФСБ. Според излязлата в медиите информация украинският консул Сосонюк бил заловен „в крачка” при получаване на материали, които не би трябвало да стигат до ръцете му.
Още: Великобритания обяви кога признава независима Палестина
Още: Напук на Навроцки: Полша удължи престоя и помощта за украинските бежанци