Четирима запалянковци простреляни в Бразилия

27 октомври 2013, 14:00 часа 18179 прочитания

Отново се появиха съмнения около сигурността при провеждането на футболни срещи в Бразилия, което моментално се обвързва и с предстоящия Мондиал 2014.

Още: Художникът, който отвлече един от най-великите футболисти в историята

Още: Луис Диас пропусна погребението на Жота - остана на парти в Колумбия и вбеси феновете на Ливърпул

Полицията съобщава за двама простреляни фенове в краката и други двама в ръцете преди сблъсъка във втора дивизия между "Сеара" и "Америка". Двама от запалянковците остават в болница, но без опсаност за живота.

Стрелбата е открита от феновете на "Америка" извън стадиона, а след това е имало и сблъсъци вътре в съоражението и полицията е използвала лютив газ.

Арестувани са общо 20 запалянковци, но случаят отново поражда съмнения около сигурността за Световното първенство по футбол през следващата година.

Още: Мечтаният трансфер на Слот отиде при конкурент във Висшата лига, който уреди и най-резултатния нападател в Европа

Още: Килиан Мбапе и Усман Дембеле с трогателни жестове в памет на покойния Жота

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Бонев
Петър Бонев Отговорен редактор
Новините днес