Канте остава в Челси въпреки интереса на Тотнъм и Арсенал

13 април 2023, 14:04 часа 545 прочитания

Халфът на Челси Н'Голо Канте иска да остане в клуба въпреки интереса на Арсенал и Тотнъм към него. Това съобщи френският вестник „Льо Паризиен“. Според информацията 32-годишният футболист иска да остане на „Стамфорд Бридж“ и да се бори за титулярното място в състава на Франк Лампард.

Още: "Спал съм с повече от 1000 жени!": Най-големият измамник във футбола, който за 13 години изигра 0 мача

Още: Нови главоболия за Флорентино Перес извън терена - съдът разследва Реал Мадрид заради натиск върху съдиите

Канте има договор с Челси до лятото, след което ще стане свободен агент. Ръководството на лондончани е склонно да му предложи нов контракт, който ще го задържи в клуба поне още два сезона. Наскоро халфът се възстанови от тежка контузия, като прекара седем месеца извън терена заради проблем с подколянното сухожилие. Поради тази причина през този сезон той има едва пет мача на сметката си.

Франк Лампард

Канте пристигна в Челси през лятото на 2016-та от Лестър, като лондончани платиха почти 36 милиона евро за правата му. До момента той има 265 мача за „сините“, в които е реализирал 13 попадения и е направил 15 асистенции.

Още: Арсенал договори мечтания нападател, „топчиите“ атакуват титлата във Висшата лига с голова машина

Още: Пълна ТВ програма на Световното клубно първенство по футбол 2025 - Реал е напред! | отбори | мачове | дати | часове

Снощи Канте бе титуляр за Челси в двубоя с Реал Мадрид от Шампионска лига.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес