След дербито с Ювентус: Интер запази върха в Серия А (ВИДЕО)

3083

Ювентус и Интер завършиха 1:1 на „Алианц Стейдиъм“ в дербито на Италия от 13-ия кръг на Серия "А". Душан Влахович изведе "бианконерите" напред в 27-ата минута, но в 33-тата Лаутаро Мартинес възстанови паритета. Така "нерадзурите" запазват върха с 32 точки - 2 пред "Старата госпожа".

Интересна първа част и скучно второ полувреме

Всичко по-интересно се случи през първата част. Тюрам пропусна с глава, а Киеза стреля в аут от удобна позиция. Мартинез също опропасти хубави възможности. В средата на полувремето Влахович открадна топка в центъра и комбинира с Киеза, за да може крилото да върне паса към сръбския таран, който откри резултата. Само 6 по-късно Тюрам асистира на Мартинес за 1:1. Втората част ще се запомни само с един точен удар от Интер.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: България победи, но не елиминира бъдещия европейски шампион Италия

Късни голове носят победата на Рома над Удинезе

В друг мач от Калчото Рома надви Удинезе у дома с 3:1. Късни голове в последните 10 минути на Пауло Дибала и Стефан Ел Шарауи осигуриха ценния успех за "вълците". Пред това Джанлука Манчини откри за столичани през първото полувреме, а след почивката Флориан Товен изравни.

Селекцията на Жозе Моуриньо заема петото място в класирането с 21 точки. Удинезе от своя страна се намира на 16-ата позиция с 11 пункта. Ден по-рано пък Милан надви Фиорентина в исторически дебют на 15-годишен (ВИДЕО и подробности вижте в линка).