В исторически дебют на 15-годишен: Милан надви Фиорентина (ВИДЕО)

4537

Милан постигна важен успех в борбата за челните позиции в Серия А. "Росонерите" надвиха Фиорентина с минималното 1:0 в двубой от 13-ия кръг на първенството. Единственото попадение в срещата реализира Тео Ернандес от дузпа в добавеното време на първата част, която той сам си спечели.

Франческо Камарда е най-младият дебютант в Серия А

Мачът ще се запомни и с подобрения рекорд за най-млад дебютант в Калчото. В 83-тата минута в игра се появи Франческо Камарда. Със своите 15 години, 8 месеца и 15 дни юношата на „червено-черните“ пренаписа историята на италианския футбол.

ОЩЕ: Разследват защитник на Милан за нелегални залози

Дните до Евро

Милан е в топ 3

Гостите от Флоренция могат да съжаляват, че си тръгват с празни ръце от „Сан Сиро“. „Ла Виола“ претендираха за дузпи в две ситуации след почивката, а стражът на Милан Майк Менян имаше доста работа. Успехът изкачи "росонерите" на трето място в класирането с 26 точки – две пред шампиона Наполи.

Наполи надви Аталанта

Актуалният шампион също записа ценен успех. Неаполитанци излъгаха Аталанта с 2:1 като гост в Бергамо. В герои за "партенопейците" се превърнаха Хвича Кварацхелия и Елиф Елмас, които вкараха двете попадения. Точен за домакините бе Адемола Лукман.

Преди паузата за националните отбори пък Интер срази средняк с кандидат за гол на сезона и запази върха (ВИДЕО и подробности вижте в линка).