Вкусно отгледаните домати си имат своите тънкости и специфики, с които градинарите трябва да се съобразят. В противен случай рискуват накрая реколтата да е водниста, а доматените плодове да не са онези, които помним от времето на нашите баби.
Още: 5 цветя, които можете да засеете през юли, за да цъфтят до есента
Още: Защита на доматите от горещините: Мерки за предотвратяване на термичен стрес
Разбира се, градинарството е сложно нещо и за да се справите отлично с него, трябва да се вслушвате в съветите, които по-възрастните хора споделят с вас.
В днешната статия ще ви споделим няколко важни неща, обвързани с отглеждането на доматени растения. Едно от тях е самото поливане. Не бива да е прекалено често. Не трябва също да прекалявате с количеството вода, защото така рискувате накрая плодовете да са воднисти.
2 са съставките, които ще направят ДОМАТИТЕ много по-сладки
Още: Змия в двора? Ето как да я прогониш безопасно!
Още: Как да цъфтят доматите дори в най-голямата жега
Торенето също трябва да бъде извършено в подходящия момент, за да се радвате на сочни и сладки плодове. Ако има излишък на азот, това може да забави цъфтежа и реколтата да не оправдае очакванията.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мляко и йод: Ефективна натурална защита за домати и краставици срещу болести
Още: Ефективно мулчиране на краставиците през юли за оптимална реколта
Има обаче една изключително важна специфика, свързана със самия процес на зреене и големината на домата. За да ускорите зреенето и доматите да са по-едри от всякога, веднъж в седмицата трябва да ги поливате с вода, в която да добавите няколко капки йод. Желателно е да ползвате престояла вода, чиято температура е около 24 градуса. Направете това и резултатите ще надминат всичките ви очаквания!