Тиквичките растат в почти всяка градина. Те са култура, обичана от всички. Плодовете са богати на калий и магнезий, които са много полезни за сърдечната система и подобряват храносмилането. Всеки градинар, който отглежда тази култура в градината си, иска да прибира реколта до есента. Възможно ли е да се постигне това?Мъдрите градинари знаят с какво да торят храстите от тиквички през лятото, за да събират реколтата до падането на сланата. След поливане с този еликсир те ще дават плодове без спиране.
Още: Топ 5 на цветята, които защитават градината ви от вредители
Още: Доматени издънки - как да ги идентифицираме на растението
Разтвор за поливане на тиквичките през юли
За приготвянето му добавете шепа люспи от лук, чаша дървесна пепел и връзка коприва към кофа с вода, оставете за 3 дни на топло място. След това добавете към запарката пакетче суха мая и супена лъжица захар и оставете за още един ден. Преди поливане разредете продукта наполовина с вода, в противен случай ще бъде твърде концентриран.
Идеалният тор за тиквичките през юли е този
Поливайте тиквичките с чудотворния еликсир в корена, те определено ще харесат това торене и добивът ще се увеличи значително.
Още: Забравеното съкровище: Как да засадите мушмула в двора си
Още: Украшение за двора: Сега е идеалното време за засаждане на японска дюля
Дрождите в маята са полезни за растенията, подхранват корените със сила и осигуряват енергия за растежа и развитието на плодовете.
Богата реколта от тиквички - какво още трябва да знаете
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Само телените червей обичат картофи повече от вас - как да предпазите реколтата
Първо, за да могат тиквичките да дадат добра реколта, почвата трябва да бъде добре наторена. Тази култура е изключително отзивчива към добавянето на органични вещества. Ето защо, ако сте добавили органични вещества при подготовката на лехите - хумус, тор или нещо друго, вашите тиквички ще ви зарадват с добра реколта.
Ако е добавена много малко или никаква органична материя или тиквичките са били засети в ненаторена почва, тогава е необходимо да добавите органични торове - хумус, може да е инфузия от плевели. Последният разтвор се приготвя от свежи плевели или билки, откъснати от градината. Напълнете 2/3 от голяма кофа с избраната листна маса. Залейте с вода и оставете сместа д се кисне на слънчево място за 2-3 дни, докато ферментира. След това всеки литър от течността се разрежда с 10 л вода и полученият разтвор се използва за поливане.
Що се отнася до минералните торове , тиквичките са много отзивчиви към азотно-калиеви торове. Те ще помогнат за активния растеж на плодовете. Хуматите също са полезни за тиквичките : калиев хумат, натриев хумат и др. Не всички градинари знаят, че смисълът на използването на хумати е не само да хранят растенията, но и да набавят хранителни вещества в почвата, по-специално калий, който след това се абсорбира активно от растенията. А тиквичките са едно от онези растения, които особено се нуждаят от калий.
Още: Как да използвате правилно вода със захар в градината си
Още: Кога и как да засадите краставици, за да е богата реколтата им?
Ако тиквичките гният, направете това, за да спасите реколтата