В същината на проблема с ДПС това, което аз виждам, е борба за ресурси. Наблюдаваме една склонност за присвояване на хора от ранга на Пеевски и Доган. Липсата на свежи финансови потоци към нашата икономика е една от причините за този конфликт.
Още: Иван Кръстев: Путин е гневен човек, искащ отмъщение, а Тръмп - гений на непоследователността (ВИДЕО)
Още: Депутат от ИТН: Вотът на недоверие нарушава Конституцията, някои от мотивите се повтарят
Това заяви в предаването "Студио Actualno" политическият анализатор Беркай Чокджан, коментирайки процесите в "Движението за права и свободи". По думите му в момента обществото наблюдава борба за присвояване на колкото се може по-голяма порция от лъвския пай.
"Ключови белези от характерите на г-н Пеевски и г-н Доган са много важни за разшифроването на този конфликт. Разривът между Доган и Пеевски започна много рано - белезите за това се видяха още на Националната конференция на ДПС, когато Доган не се появи и когато Делян Пеевски беше избран за председател", поясни Чокджан. Според него в ДПС често пъти икономическите интереси надделяват над политическите.
"Доган е заявявал пред свои близки хора, че Пеевски е финансов проект и този проект в един момент, виждаме, излиза извън контрол и според мен това е разковничето, което може да ни помогне, да разтълкуваме поведението и раздразнението на Доган", отбеляза още политическият анализатор.
Още: Конституционният съд няма да се занимава с въпроса дали Главчев заема законно поста си
Още: Коя е скритата власт и как расте Пеевски? Явор Божанков в Студио Actualno (ВИДЕО)
Целия разговор гледайте във видеото.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как ще изглежда работата на Националния борд по водите: Говори регионалният министър (ВИДЕО)
Още: Желязков откри Борда по водите, обеща "честно управление" на парите (ВИДЕО)