Ансамбълът на България с нов златен медал

2853

Още един златен медал спечели българският ансамбъл по художествена гимнастика. Този път момичетата на Весела Димитрова се наредиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка на Световната купа в Баку.

Симона Дянкова, Теодора Александрова, Елена Бинева, Лаура Тратс и Мадлен Радуканова получиха оценка 18,200 за изпълнението си с три топки и две въжета и така с общ сбор от 36,550 спечелиха злато в многобоя.

Ина Ананиева мина под венчилото (СНИМКА)

Доскорошната треньорка на националния ансамбъл по художествена гимнастика Ина Ананиева сключи брак с любимия си Стефан, съобщи Sportliv...

Вчера (28 април) гимнастичките получиха 18,350 за съчетанието си с пет обръча.

Втори в крайното класиране останаха италианките с 35,500, а трети са украинките с 35,100, предаде бтв.

За ансамбъла това е трето златно отличие от световни купи тази година. През миналата седмица в Ташкент те получиха най-висока оценка за съчетанието си с топки и въжета, а в Пезаро станаха първи отново в многобоя.

Утре (30 април) момичетата на Весела Димитрова ще участват във финалите на отделните уреди.