Ансамбълът ни девойки с най-висок резултат на Sofia Cup

2437

Ансамбълът-девойки е на първо място във временното класиране след първото изиграване за многобоя на международния турнир по художествена гимнастика “Sofia cup“, предаде БГНЕС.

Момичетата на Мария Кънчева в състав - Мария Спасова, Бояна Гелова, Галатея Герова, Биляна Писова и Биляна Везирска изиграха отлично композицията по музика от „Цирк дьо Солей“ и получиха оценка от 16.500 точки и оглавиха подреждането.

Втори, след допусната грешка е петорката на Русия с резултат от 16.200 точки, а трети са гимнастичките на Азербайджан с 16.000 точки.

Утре състезанието продължава с вторите изигравания , след което ще бъде определен победителя в многобоя.

При индивидуалните ни представителки Елизабет Йовчева се класира на 4-то място в многобоя. Йовчева събра актив от 57.700 точки, което и отреди място в подножието на подиума. Тя получи 14.633 точки за изпълнението с обръч, 14.167 точки за това с топка, 14.300 точки за композицията с бухалки и 14.600 точки за тази с лента.

Останалите ни две представителки останаха извън първите 10. Вероника Любчова е 11-та с 52.967 точки, а Вая Драганова е 27-ма с 51.367 точки.

Шампионка с резултат от 63.500 точки стана представителката на Русия – Лала Кармаленко. Първа нейна подгласничка е сънародничката и Полина Шматко (60. 634 точки), а втора е представителката на Турция Дерия Демиро (58.501 точки ).