Нови четири медала за България на „София Къп“ при девойките

1515

България спечели нови четири медала от международния турнир по художествена гимнастика „София Къп“, който се провежда в столицата. Никол Тодорова и Елвира Краснобаева завоюваха по един златен и един бронзов медал на финалите на отделните уреди при девойките. Първата триумфира на лента, докато финишира трета на топка. Краснобаева пък взе златото на обръч и бронз на бухалки.

На финала на обръч Елвира Краснобаева игра много силно и получи оценка от 32.600 точки, от които 16.100 за трудност. Втора се нареди Лиляна Левинска от Полша с 30.800, а трета е румънката Амалия Мария Лика с 30.200 точки. На бухалки българката остана трета с 29.000 точки. Шампионка стана Вера Туголукова с 29.650, а втора се нареди Лиана Рона от Израел с 29.150 точки.

Фенове България

На топка Никол Тодорова взе бронзово отличие с 28.950 точки. Щабът ни подаде контестация за оценката, която беше отхвърлена. Златен медал на уреда завоюва рускинята, която представя Кипър Вера Туголукова с 30.150 точки, а сребърното отличие взе представителката на Италия Лара Манфреди с 28.950. На лента родната състезателка допусна неточност, но получи най-високата оценка от 28.450 точки и взе златото. Втора и трета са съответно Вера Туголукова с 28.350 и Лара Манфреди от Италия с 27.700 точки.

До момента българските гимнастички са спечели 11 медала от турнира, от които 6 златни, 1 сребърен и 4 бронзови.

Вчера пък ансамбълът за девойки спечели злато в многобоя.