Ансамбълът за девойки с титла в многобоя

1660

Ансамбълът на България за девойки спечели титлата в многобоя на международния турнир по художествена гимнастикаСофия къп“, който се провежда в столицата. Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова събраха 58.850 точки, след като получиха оценки 29.850 на пет въжета и 29.000 точки на пет топки.

На второ място завърши тимът на Италия с 57.100 точки, а на трета позиция се класира този на Израел с 54.850. Следват Германия, Испания и Казахстан. По този начин българките се класират за финалите и на двата уреда утре. В надпреварата участват 15 ансамбъла.

ОЩЕ: Феноменални: Шест медала за България от Световната купа по художествена гимнастика

Международният турнир "София къп" беше официално открит от президента на БФХГ Илиана Раева. Гости бяха Евангелия Трикомити, президент на Техническия комитет по художествена гимнастика към Европейската гимнастика и главен съдия на турнира, Ариел Миланезио, официален гост на БФХГ и неутрален съдия, Невяна Владинова, вицепрезидент на БФХГ и заместник-главен съдия на турнира, Росина Атанасова, генерален секретар на БФХГ.

Състезанието е с награден фонд 20 000 евро и в него участват гимнастички от 35 държави.

Онзи ден Илияна Раева коментира изминалата Световна купа.