Утре, 21-ви септември в часовете от 11:00 до 18:00 часа, в парк „Каменица“ ще се проведе събитие, посветено на връзката ни с животните и начините, по които можем да се грижим за тях отговорно.
Още: Генералният консул на Република Турция на прощална визита при кмета на Пловдив
Още: Кметът на Пловдив свика спешна среща заради пробива под гарата
Мероприятието, което организаторите са нарекли „Еко-ЗооСимбиоза“, е част от Календара на културните събития на Община Пловдив. Програмата включва представяне на мобилното, безплатно приложение “App Furever”, което има за цел да направи осиновяването на бездомни животни бързо и лесно.
За посетителите е организиран Re:базар за употребявани вещи, където всеки има възможност да подкрепи устойчивото потребление.
Друга атракция в парка са красивата Изабела и дружелюбният Добрин, питомци от общинския приют за безстопанствени кучета. Четиригодишните, добре социализирани кученца ще очакват своите осиновители. От придружаващите ги ветеринарни служители на ОП „Зооветеринарен комплекс“, всеки може да получи допълнителна информация за техния характер и навици, а така също да разбере повече за останалите обитатели на общинския приют.
Още: Още 381 деца са класирани за прием в общинските детски ясли и градини в Пловдив
Още: Кметът на Пловдив обяви кога стартират директните полети до Братислава
Още: Над 200 000 лв. се събраха от фестивала „Нощ на Ангелите“ в Пловдив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В Пловдив изграждат стратегическа пътна връзка - продължението на булевард „Санкт Петербург“
Още: Акция на МВР в Пловдивско: Проверяват се пазари за животни