Политическите чакали от ГЕРБ, които са били 12 години на власт, сега обвиняват за липсата на пътна маркировка хора, които са 6 месеца на власт. 12 години се хвалеха с магистрали. Това е политическо мършоядство.
Още: Парламентът да избира шеф на ДАНС: Борисов е "за", пошегува се за Пеевски и 2013 (ВИДЕО)
Още: Борисов няма да гласува по вота на недоверие, щял да облече тениска с лика на Коцев (ВИДЕО)
Този коментар направи пред БНР журналистът Мартин Карбовски във връзка с инцидента, при който 45 души загинаха, след като пътнически автобус с македонска регистрация се запали на автомагистрала "Струма".
"Маркировка и осветление в тази страна няма. Това е, ако приемем пътната маркировка като метафора. Нощно време в България не трябва да се кара. ... Онова, с което се хвалят, са несертифицирани магистрали, които някой използваше, за да се хвали по телевизията. ... Това е зловещо, което чуваме.
Това, което не сме довършили, е отвоюването на държавата от ГЕРБ, от парите, властта и медиите на една партийна система, която проникна в костите и лимфната система на държавата. Това е задължение на Румен Радев. Трябва войнствено да си отвоюваме държавата
Още: "Държавата не му принадлежи": ПП-ДБ ще предложи НСО да спре да охранява Пеевски (ВИДЕО)
Още: "С най-нежния глас ми каза, че съм мишка": Ивелин Михайлов закъснял за работа заради Пеевски
Имаме сериозен проблем с говоренето. Медиите продължават по инерция да работят за една власт и се чудят дали са си тръгнали ГЕРБ от власт. ... Виждаме микрофонодържачите на ГЕРБ, които не правят журналистика. ... Трябва да сме критични към всички, но като не сме критични към старото, как да сме критични към новото".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ДСБ започва проверка дали държавата фаворизира дадени общини (ВИДЕО)
Още: Атанасов за сблъсъците с Пеевски: Даде се знак на обществото кой управлява държавата (ВИДЕО)