Разпитват и Плевнелиев по делото за ремонта на МиГ-овете

03 октомври 2017, 14:02 часа 1481 прочитания 0 коментара

Бившият президент Росен Плевнелиев ще дава показания на 8-и ноември по делото срещу ексвоенния министър Николай Ненчев за ремонта на двигателите на руските МИГ 29.

Още: За Гуцанов президентът трябва да е "ляв и социален", а явно не обединител на нацията, както е в Конституцията

Още: "Кандидатурите на "опитомената левица" увеличават шансовете на демократичните сили": Атанасов за Йотова или Киселова за президент

Плевнелиев беше призован за днешното съдебно заседание, но по негова молба разпитът му беше отложен. В процеса показания вече даде действащият държавен глава Румен Радев, който е един от основните свидетели срещу Ненчев в качеството му на бивш командващ Военно-въздушните ни сили.

Разпитът на Росен Плевнелиев е по искане на прокуратурата, обясни адвокатът на Николай Ненчев - Менко Менков:

"Ние също желаем неговия разпит. Той е бил ръководител на нашата делегация като държавен глава на срещата в Уелс на 3-ти и 4-ти септември 2014-а година, когато именно се взимат тези решения. Засега ние нямаме нужда от никакви свидетели, тъй като делото е изяснено. Ние твърдим изначално, че обвинителната теза е погрешна и че не би следвало въобще да му бъдат повдигани обвинения на г-н Ненчев. Просто се изчерпва процедурата по събиране на доказателства", добави той.

Още: Предложение: Черноморският регион да бъде припознат равностойно на тези, граничещи с Украйна, Беларус или Русия

Още: Зафиров обяви едно от възможните имена за номинация на "БСП – Обединена левица" за президентските избори

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес