Участъкът oт автомагистрала „Тракия" между Стара Загора и Ямбол се нуждае от основен ремонт - това са около 30 км. Взетите проби от настилката в отсечката показват, че част от асфалта липсва. Това заяви служебният регионален министър Иван Шишков пред БНТ.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
„От Нова Загора до Ямбол има голяма загуба на материал. Колкото повече материал е спестен, толкова по-бързо се амортизира магистралата“, уточни Иван Шишков. До 10 дни ще има резултати от лабораторните изследвания за качеството на материала, добави Шишков и обясни, че има съмнения и за качеството на вложения материал.
Арх. Шишков отново показа взетата проба от втори лот на АМ „Тракия“. Интересното в цялата сметка и анализ е, че единичната цена на трасето в Стара-Нова Загора е по-висока, отколкото на единичната цена на трасето Нова Загора-Ямбол. Още на самото възлагане на цялото строителство на лот две и три може би е буквално замислено и предвидено да изтече гаранцията и да се ремонтира за сметка на държавата, отбеляза арх. Шишков.
Един от най-емблематичните скандали, които се случват на ниво ремонти се оказва така, че една от фирмите на „Тракия“ е изпълнителна на ремонта на жълтите павета в центъра на столицата, посочи регионалният министър.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
„София ще загуби едни евросредства за ремонти и възможността да ги получи е да бъде извършен цялостен ремонт“, изтъкна Шишков и добави, че самите пътни фирми са заложници на държавата и общините. Това е основният проблем и МРРБ се опитва да го промени, изтъкна регионалният министър.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Той добави, че са правени технологични проекти, които ги няма в правния мир и по тях е правен текущ и освен ремонт. Другото, което е смущаващо е, че в структурите на АПИ няма отдел и дирекция, която да се занимава с основни ремонти, посочи арх. Шишков.
Основният проблем не е в служителя и във фирмата, а проблемът е в направения механизъм за ремонт и поддръжка на пътищата от 2018-2019 г., категоричен бе той. Пътните фирми трябва да си довършат ремонтните дейности от предишния редовен кабинет, настоя Шишков. Направени са поръчките за зимното поддържане, сключват се говори и то е осигурено, увери регионалният министър.
МРРБ ще подготви и ще направи конкурси за текущи и основни ремонти, обяви арх. Шишков.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Той добави, че топката е в ръцете на МРРБ, но се надяваме, че ръководството на министерството в редовен кабинет ще направи всичко възможно да реши проблема с Кресненското дефиле. Когато топката беше в ръцете на МРРБ за интерконектора, ние се справихме, подчерта Шишков.
В заключение той обяви, че когато ножът е опрял до кокала, няма друг избор.
Още: Състоянието на пътищата ни е "магистрална бедност"